ПН

Опис

Мульчувач подрібнює рослинні залишки, стебла кукурудзи, соняшнику, а також валки соломи з рівномірним розподіленням по грунту.

Мульчувач дозволяє отримати:

- високу якість подрібнення, завдяки високій частоті обертів ротора, його великому діаметру, довгим ножам, та їх великій кількості на одиницю довжини ротора;

- оптимізувати перетворення рослинних залишків в поживні речовини;

- ефективно знищувати бур’яни та шкідників сільгоспкультур;

 

Характеристика

Технічні характеристики:

 Характеристика

ПН-2

ПН-4

Ширина захвату, м

2,0

4,0

Продуктивність час/га

2...2,5

4..4,5

Кількість ріжучих ножів на роторі, шт.

90

180

Робоча швидкість, км/год

8,0...12

8,0...12

Транспортна швидкість, км/год

20

20

Дорожній просвіт, мм, не менше

300

300

Маса мульчувача, кг

740

1680

Марка трактора, з яким агрегатується

МТЗ-80/82

Т-150

Переваги

При мульчуванні грунту пожнивними рештками:
 
- зменшується руйнівний вплив дощових крапель, диспергування верхнього шару грунту, кіркоутворення, замулення та -закупорка пор (внутрішня ерозія);
 
- більше скупчується снігу і менше промерзає грунт;
 
- відбувається краще поглинання і зменшення її випаровування;
 
- підвищує стійкість грунту проти ерозійних процесів.
 
При - загортанні мульчі в грунті грунтообробними дисковими агрегатами типу АГ та УДА покращуються хімічні і біологічні процеси в грунті.
 
Дослідження вчених кафедри землеробства Білоцерківського Національного Аграрного Університету свідчать, що за рахунок пожнивних решток соломи збільшується загальний вміст калію та фосфору, зменшуються втрати елементів живлення внаслідок меншого стоку води при розтаванні снігу і опадах, підсилюється діяльність мікроорганізмів в посівному шарі грунту завдяки кращому збереженні енергії і менших коливаннях температури.
 
Загортання мульчі особливо ефективне в чистих парах, де внаслідок інтенсивного механічного обробітку грунту втрати органічної речовини (гумусу) грунту тільки за рахунок їх мінералізації в 3-5 рази нищі, ніж в інших системах сівозміни.
 
Внесення гною для компенсації втрат гумусу призводить до надлишку в грунті нітратного азоту, чим підсилює пошкодження посівів кореневими гнилями та призводить до раннього вилягання озимої пшениці. Мульча, внесена в поле чистого пара при інтенсивній мікробіологічній діяльності в першій половині літа, біологічно зв'язує азот і вивільнює його при розвитку рослин. 

 

Відео

Відео на даний момент відсутнє

 

 

 

Автор : btamedia